Tom Indkøbskurv

CISCO 40GBASE SR4 QSFP Trnscvr Module MPO Conn Enterprise Class

Forsiden / CISCO 40GBASE SR4 QSFP Trnscvr Module MPO Conn Enterprise Class
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
CISCO 40GBASE SR4 QSFP Trnscvr Module MPO Conn Enterprise Class (QSFP-40G-SR4-S)

CISCO 40GBASE SR4 QSFP Trnscvr Module MPO Conn Enterprise Class

Varenr.:
QSFP-40G-SR4-S
SKI-ID: 50072019-00000481
UNSPSC: 43222604
  • Produkt Transceiver / GBIC / SFP
På lager
Beskrivelse

The Cisco 40GBASE-SR4 QSFP module supports link lengths of 100 and 150 meters, respectively, on laser-optimized OM3 and OM4 multimode fibers. It primarily enables high-bandwidth 40G optical links over 12-fiber parallel fiber terminated with MPO/MTP multifiber connectors. Cisco QSFP-40G-SR4-S is optimized to guarantee interoperability with any IEEE-compliant 40GBase-SR4 module.

Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.